Zapraszamy do naszego sklepu online
EN DE
+48 32 30 19 100
Wspólnie tworzymy rozwój

Dzień Babci

Data 21.01.2018

Z pewnością każdy wnuczek wie, iż Dzień Babci przypada 21 stycznia, natomiast Święto Dziadka następnego dnia. To wyjątkowy czas i warto pokazać, że dziadkowie nie są obojętni.

Od czego się zaczęło? W styczniu 1965 roku w Poznaniu występowała artystka Mieczysława Ćwiklińska, która obchodziła właśnie swoje 85 urodziny. W sztuce „Drzewa umierają stojąc” wcieliła się w rolę babci. Z tej okazji w Poznaniu ten dzień ustanowiono świętem babci. W późniejszym czasie warszawski  „Expres wieczorny” podchwycił pomysł i tak rozeszło się po całej Polsce. Tradycja obchodzenia dnia Dziadka powstała dopiero w 1981 roku.

W tym szczególnym dniu pragniemy, aby dziadkowie poczuli się wyjątkowo. Najważniejsze jest okazanie pamięci o nich. Z pewnością drobny prezent sprawi wielką radość. Jednak najlepsze podarunki, to te które płyną  prosto z serca. Cennym darem jest zwykła obecność. Spacer, wyjście do restauracji czy nawet przygotowanie wytrawnego domowego obiadu może być na długo niezapomnianym czasem.

Rodzice mogą pomoc dziecku w przygotowaniu wspaniałej laurki, czy twórczych kwiatów z bibuły. Wystarczy trochę kreatywności, a powstanie wspaniały prezent. Dodatkowo dziecko może nauczyć się prostego wierszyka, a na pewno przyniesie radość babci czy dziadkowi.

Jeśli maluch nie potrafi nic jeszcze zrobić, razem z nim można wykonać kreatywną kartkę. Wystarczy pomalować mu rączki farbą i odbić na papierze. To nowatorski a zarazem ciekawy pomysł na prezent. Można także oprawić zdjęcie dziecka w ramkę lub kupić zwykłe czekoladki i dać, aby przekazało babci czy też dziadkowi.

Wiele rodziców uwzględnia prezenty dla dziadków od jeszcze nienarodzonego dziecka. W takiej sytuacji z pomocą mogą przyjść książki typu: „Twój pierwszy wnuk” czy też  „Książka dla babci i dziadka”.

© 2008-2018 - Polmarkus Sp. z o.o. realizacja PIDI

Zapisz się do newslettera i wygraj zestaw Silikomart!

FreshMail.pl