Zapraszamy do naszego sklepu online
EN DE
+48 32 30 19 100
Wspólnie tworzymy rozwój

Dzień Handlowca

Data 02.02.2018

Dzień Handlowca. Święto często pomijane i zapomniane nawet przez samych handlowców – obchodzą oni zazwyczaj Dzień Kupca (8 grudnia). W Polsce Dzień Handlowca przypada na 2 lutego.
W innych krajach obchodzony jest w innych terminach, np. w Rosji handlowcy świętują swój dzień 15 marca, w Indiach – w pierwszy poniedziałek sierpnia.

Warto jednak zastanowić się kim jest handlowiec?
W zależności od  branży i struktury w firmie może być sprzedawcą, account managerem, przedstawicielem handlowym, key account managerem. Często pracuje w terenie, prowadząc spotkania z klientami. Zakres jego obowiązków jest bardzo duży: sprzedaje, negocjuje warunki handlowe, wyszukuje i pozyskuje nowych klientów, podpisuje umowy, zarządza kontaktami.

Idealny handlowiec powinien być osobą uśmiechniętą, która potrafi nawiązać dobry kontakt z klientem, rozpoznającą jego potrzeby i potrafiącą sprzedać „korzyści”. Nie zapominajmy jednak, że to taki sam człowiek jak my i jemu także mogą przytrafić się „gorsze” dni.

W tym dniu pozostaje tylko życzyć wszystkim handlowcom sukcesów zawodowych a nam widoku uśmiechniętych twarzy za ladą, otwartości, życzliwości i troski z ich strony.

© 2008-2019 - Polmarkus Sp. z o.o. realizacja PIDI

Zapisz się do newslettera i wygraj zestaw Silikomart!

FreshMail.pl