Zapraszamy do naszego sklepu online
EN
+48 32 30 19 100
Wspólnie tworzymy rozwój

Dzień Opakowań

Data 15.09.2017

15 września to Dzień Opakowań. Wydarzenie to zostało ustanowione przez Polską Izbę Opakowań.

W ten sposób PIO chce zwrócić uwagę na znaczenie tej gałęzi przemysłu w rozwoju całej gospodarki.

Przemysł opakowań systematycznie zwiększa swój udział w gospodarce narodowej, zaś rynek opakowań odgrywa coraz większą rolę na rynku w ogóle, a towarów powszechnego użytku – w szczególności. Opakowania jak wiadomo towarzyszą nam codziennie, a ich tradycyjne funkcje opakowania polegające na ochronie produktu w czasie transportu, magazynowania i sprzedaży, zostały w ostatnich latach znacznie wzbogacone.

Oto bowiem wraz z rozwojem nowych technologii sprzedaży wzrosła funkcja informacyjna opakowania. Opakowanie stało się „milczącym sprzedawcą”. To zawarta na nim informacja dostarcza ogromu wiedzy o produkcie. Wzrosły też marketingowo-promocyjne funkcje opakowań. Kształt, kolor, zastosowane wzornictwo, rodzaj materiału z jakiego są one wykonane, przyciągają uwagę klienta. Z kolei bezpieczeństwo produktu, troska o zachowanie przez możliwie długi okres właściwości zapakowanego towaru wygenerowały nieznane jeszcze kilka lat temu nowe rodzaje opakowań. Chodzi o tzw. opakowania aktywne i inteligentne. Wreszcie stale rosnąca skala użytkowania opakowań i spowodowane tym problemy odpadów opakowaniowych zmusiły do poszukiwań nowych, przyjaznych dla środowiska, łatwo poddających się utylizacji i recyklingowi – materiałów. Stąd m.in. rozwój opakowań biodegradowalnych.

Warto też wiedzieć, że w użytkowaniu są już opakowania, które informują konsumenta, kiedy zapakowany produkt traci swoje właściwości – chodzi tu głównie o żywność, a także kiedy korzystający z leków powinien przyjąć wykupione lekarstwo. Nowy rodzaj opakowań „gotowych na półkę” powoduje tym samym znaczne zmiany w organizacji i technologii handlu.

© 2008-2024 - Polmarkus Sp. z o.o. realizacja PIDI

Chcę zapisać się na warsztaty

Zapis nie jest równoznaczny z udziałem w warsztatach, skontaktujemy się z Tobą celem ustalenia szczegółów i dogodnej dla Ciebie formy płatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Polmarkus Sp. z o.o. z siedzibą w 44-120 Pyskowice,, ul. Wyszyńskiego 62 NIP 9691285173