Zapraszamy do naszego sklepu online
EN
+48 32 30 19 100
Wspólnie tworzymy rozwój

FBM BOSCOLO – Nasz dostawca maszyn do czekolady

Założona w kwietniu 1977 roku firma FBM produkuje maszyny do czekolady dedykowane rzemieślniczym piekarniom i sklepom z czekoladą, rzemieślniczym producentom czekolady, restauracjom i hotelom a także firmom przemysłowym i dużym korporacjom.
Poza maszynami do temperowania czekolady i urządzeniami pomocniczymi, firma FBM produkuje również maszyny do przegotowania i obróbki różnego rodzaju produktów cukierniczych  – od makaroników po torty. Przez niemal dwie dekady firma kierowana jest przez Umberto Boscolo, wspieranego przez dynamiczny i młody zespół, dla których najważniejsze jest zaspokajanie potrzeb wymagających klientów w zakresie wdrażania niestandardowych rozwiązań automatyzujących i usprawniających produkcję.

 

Oferta urządzeń FBM Boscolo ułożona jest zgodnie z hasłem Bean to bar – Od ziarna do tabliczki czekolady, dlatego znajdują się w niej urządzenia do mielenia i rozdrabniania ziarna kakaowca w celu uzyskania miazgi kakaowej, urządzenia do konszowania – młyny żarnowe i kulkowe, urządzenia do temperowania i oblewania, linie do produkcji pralin typu One Shot Depositor, tunele chłodnicze pionowe i poziome, bębny drażetkarskie do pokrywania czekoladą oraz dropy do ciastek.
Również pod hasłem Bean to bar odbywają się w siedzibie firmy 3-dniowe szkolenia, zgodnie z poniższym harmonogramem:
Dzień 1:
-selekcja ziaren kakaowych, prażenie, czyszczenie/rozdrabnianie w celu uzyskania śruty kakaowej. Wstępne rafinowanie do uzyskania masy 100 mikronów, rafinacja.
Dzień 2:
rafinacja cukru, skupienie się na profilach prażenia, konszowanie.
Dzień 3:
test różnych etapów konszowania, temperowanie, modelowanie, krystalizacja, pakowanie tabliczek.
W ofercie producenta znajduje się szereg maszyn do temperowania czekolady:
AURA pojemność zbiornika 5 kg nastolna,
PRIMA pojemność zbiornika 10 kg
COMPATTA pojemność zbiornika 15 kg
PROXIMA pojemność zbiornika 25 kg
UNICA pojemność zbiornika 40 kg
MAESTRA pojemność zbiornika 60 kg
JUMBO półprzemysłowa, pojemność zbiornika 100 kg
W przypadku zainteresowania, możemy zaproponować Państwu pokaz z wykorzystaniem urządzenia PRIMA ze stołem transmisyjnym o pojemności dzieży 10 kg, zachęcamy również do obejrzenia filmu, obrazującego działanie maszyny:

© 2008-2024 - Polmarkus Sp. z o.o. realizacja PIDI

Chcę zapisać się na warsztaty

Zapis nie jest równoznaczny z udziałem w warsztatach, skontaktujemy się z Tobą celem ustalenia szczegółów i dogodnej dla Ciebie formy płatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Polmarkus Sp. z o.o. z siedzibą w 44-120 Pyskowice,, ul. Wyszyńskiego 62 NIP 9691285173