Zapraszamy do naszego sklepu online
EN
+48 32 30 19 100
Wspólnie tworzymy rozwój

Dzień Pikantnych Potraw

Data 16.01.2014

W Polsce święto to jest jeszcze mało znane, ale szybko znajdzie swoich sympatyków, bo świętować je można niezwykle łatwo. 

Wystarczy doprawić danie odpowiednią ilością pieprzu, chili, czosnku lub japońskim zielonym chrzanem – wasabi. Pikantne dodatki mają wiele zalet: papryka zawiera m.in.: witaminy z grupy B, witaminę C i A. Poprawia trawienie, a stosowana zewnętrznie, pomaga w dolegliwościach reumatycznych. Czosnek natomiast to witaminy A, B1, B2, C i siarka. Jest pomocny przy wzdęciach i zwalczaniu pasożytów przewodu pokarmowego, zwiększa wydzielanie soku żołądkowego, działa żółciopędnie i przeciwskurczowo w schorzeniach żołądka i jelit, reguluje florę bakteryjną w organizmie, obniża ciśnienie krwi. Czosnek posiada także wybitne właściwości antybiotyczne. Pieprz z kolei wywiera korzystny wpływ na pracę żołądka i serca.
Najostrzejsze są oczywiście papryczki chili. Za ich piekący smak odpowiada kapsaicyna. Warto pamiętać, że nie rozpuszcza się ona w wodzie, więc nie ma co liczyć na to, by nią ugasić pragnienie po spożyciu dużej ilości potrawy z chili. Świetnie zrobi to natomiast lampka wina.

© 2008-2024 - Polmarkus Sp. z o.o. realizacja PIDI

Chcę zapisać się na warsztaty

Zapis nie jest równoznaczny z udziałem w warsztatach, skontaktujemy się z Tobą celem ustalenia szczegółów i dogodnej dla Ciebie formy płatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Polmarkus Sp. z o.o. z siedzibą w 44-120 Pyskowice,, ul. Wyszyńskiego 62 NIP 9691285173